Uwaga!


Wszystkie zabiegi z zakresu mezoterapii poprzedzone są szczegółowym wywiadem, ustaleniem oczekiwań, wykluczeniem przeciwskazań do zabiegu, zabiegiem znieczulenia miejscowego, powierzchniowego, przeprowadzane z wykorzystaniem sterylnych zestawów w warunkach medycznych Gabinetu Zabiegowego, procedur medycznych oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb.Kilka słów o metodzie


Jest to metoda lecznicza znana w medycynie od lat. Po raz pierwszy zabiegi mezoterapii zostały przeprowadzone w 1950 roku we Francji przez Michela Pistora. Mezoterapia jest wykorzystywana nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w medycynie sportowej (np. leczenie uszkodzeń ścięgien i więzadeł), w chirurgii (np. przyspieszanie procesów gojenia ran po zabiegach, terapia owrzodzeń i oparzeń), w internie (np. leczenie przewlekłych stanów zapalnych, przewlekłych zespołów bólowych, w leczeniu otyłości).

Zabiegi mezoterapii są stosowane w profilaktyce procesów starzenia, w celu poprawy stanu skóry, jej napięcia i nawilżenia, a także spłycenia istniejących zmarszczek (podawane substancję działają antyoksydacyjne oraz wpływają na proliferacje fibroblastów, przyczyniając się do odbudowy kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, których poziom po 25 roku życia systematycznie spada z powodu obniżonej aktywności metabolicznej fibroblastów skórnych). Biorewitalizacja doprowadza do odtworzenia optymalnego, fizjologicznego środowiska w skórze.

 
Oferowane zabiegi
Mezoterapia kwasem hialuronowym nieusieciowanym Dermafill – zużycie 1ml

Silne nawilżenie skóry przesuszonej, z oznakami starzenia.

Mezoterapia skóry głowy

Przeciwdziałanie wypadaniu włosów, wzmocnienie mieszków włosowych.

Mezoterapia twarzy lub szyi lub dekoltu koktajlem anti age - wybrana okolica

Stosuje się odżywcze „koktajle” witaminowo-mineralne, podawane w postaci iniekcji podnaskórkowych. W składzie aplikowanych substancji o działaniu rewitalizującym mogą się znaleźć: kwas hialuronowy, aminokwasy, glicerol, witaminy, minerały czy wyciągi roślinne.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe (PRP - Plateled Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Jest ono bogate w komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry. W ramach zabiegu osocza bogatopłytkowego proponujemy usługę przygotowania kremu autologicznego z osoczem pozyskanym z krwi pacjenta.

Autologic cream

Krem Autologic jest wskazany do regeneracji i odbudowy skóry, łagodzenia podrażnień i mikrourazów, głębokiego nawilżenia, codziennej pielęgnacji skóry bardzo suchej i wrażliwej, redukcji wiotkości, przywrócenia jędrności i elastyczności skóry.

Skład kremu:

Osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta

MagnolSi - roślinne komórki macierzyste przywracające funkcje i zdolności komórek macierzystych skóry do proliferacji i różnicowania się oraz chroniące je przed stresem i szkodliwym działaniem czynników środowiska, dzięki czemu skóra lepiej się regeneruje, goi, jest mniej wrażliwa i wolniej się starzeje.

HyaCare® Filler CL - małocząsteczkowy, usieciowany kwas hialuronowy posiada unikalne własności superabsorbujące wodę oraz zwiększoną odporność na rozkład enzymatyczny, w wyniku czego doskonale wypełnia zmarszczki oraz długotrwale nawilża skórę.

Collasol M - trzeciorzędowy, aktywny biologicznie, rozpuszczalny w wodzie kolagen morski, posiada właściwości silnie nawilżające, liftingujące, regenerujące, spłycające zmarszczki, ponadto sprzyja wygładzaniu blizn oraz redukcji przebarwień.

Cremol HIG - fosfolipidy i ceramidy odbudowujące zniszczoną barierę lipidową skóry. W ten sposób przywrócona zostaje równowaga w jej składzie, przy jednoczesnej redukcji TEWL i zwiększeniu nawilżenia. Przeprowadzono wiele badań potwierdzających skuteczność ceramidów w kombinacji z lipidami w odbudowie bariery ochronnej skóry.

Acqua BiominTM – biodostępny kompleks mineralno-białkowy (wapń, krzem, magnez, miedź, cynk) uczestniczy w wielu reakcjach biochemicznych w macierzy zewnątrzkomórkowej. Odgrywa istotną rolę w procesie regeneracji skóry, produkcji elastyny oraz kolagenu, przyspiesza gojenie. Nawilża i ujędrnia skórę.

Sweet Almond Oil – olej ze słodkich migdałów dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych wykazuje silną zdolność zmiękczania naskórka i wzmacniania lipidowej bariery ochronnej skóry. Wysoka zawartość fitosteroli, lecytyny witaminy A, B1, B2, B6, E działa odżywczo, usprawnia odnowę komórkową, poprawia ukrwienie skóry, zapewnia wytworzenie stabilnego filmu ochronnego, wygładza i zmniejsza cienkie linie i zmarszczki wokół oczu, wyrównuje koloryt. Działa łagodząco i uspokajająco, stanowi efektywny środek w przypadku cery podrażnionej, swędzącej, z elementami zapalnymi.

Folic acid – kwas foliowy bierze udział w metabolizmie węglowodanów i aminokwasów oraz odgrywa ważną role w metabolizmie DNA i RNA. Przyspiesza proces regeneracji i naprawy naskórka uszkodzonego poprzez działanie czynników środowiskowych.

Trokserutyna – substancja pochodzenia roślinnego należąca do grupy bioflawonoidów. Zmniejsza przepuszczalność oraz poprawia elastyczność drobnych naczyń krwionośnych. Neutralizuje wolne rodniki, działa przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Zmniejsza skłonność płytek krwi do agregacji, usprawnia mikrokrążenie oraz chroni śródbłonek naczyń przed uszkodzeniami.