Uwaga!


Wszystkie zabiegi z zakresu mezoterapii poprzedzone są szczegółowym wywiadem, ustaleniem oczekiwań, wykluczeniem przeciwskazań do zabiegu, zabiegiem znieczulenia miejscowego, powierzchniowego, przeprowadzane z wykorzystaniem sterylnych zestawów w warunkach medycznych Gabinetu Zabiegowego, procedur medycznych oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb.



Kilka słów o metodzie


Jest to metoda lecznicza znana w medycynie od lat. Po raz pierwszy zabiegi mezoterapii zostały przeprowadzone w 1950 roku we Francji przez Michela Pistora. Mezoterapia jest wykorzystywana nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w medycynie sportowej (np. leczenie uszkodzeń ścięgien i więzadeł), w chirurgii (np. przyspieszanie procesów gojenia ran po zabiegach, terapia owrzodzeń i oparzeń), w internie (np. leczenie przewlekłych stanów zapalnych, przewlekłych zespołów bólowych, w leczeniu otyłości).

Jeśli Twoja skóra twarzy, szyi i dekoltu sprawia wrażenie szarej, odwodnionej i pozbawionej blasku to idealnym zabiegiem dla niej będzie mezoterapia igłowa. Co to za rodzaj pielęgnacji? To jeden z obecnie najbardziej popularnych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Pozwala on na uzyskanie różnych efektów, w zależności od tego jakim składnikiem aktywnym będziemy działać na skórę. Z tego tekstu dowiesz się co to jest mezoterapia igłowa, na jakie problemy możesz ją zastosować oraz jak wygląda taki zabieg w naszym gabinecie.

Mezoterapia igłowa - co to jest?

Jest to terapia pielęgnacyjna o bardzo szerokim spektrum działania. Możesz przy jej pomocy zregenerować, nawodnić lub odżywić skórę poddaną zabiegowi. To jak działamy zależy od podanego preparatu. Odpowiednio dobrany składnik może pomóc przywrócić ziemistej skórze dawny kolor lub uporać się z przebarwieniami posłonecznymi. Mezoterapię igłową można stosować z powodzeniem na skórę twarzy, szyi i dekoltu, ale ta pielęgnacja też nadaje się na pozostałe części ciała.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej w „Zdrowiu”?

Terapia mezoterapii igłowej polega na wprowadzeniu przez iniekcję (przy pomocy igły i strzykawki ) wybranego składnika aktywnego lub koktajlu składników pod skórę. Pozwala to na precyzyjne dotarcie do miejsca, gdzie występuje problem.

Składniki aktywne, które mogą występować w ampułkach do mezoterapii igłowej:

  • witamina E - to tak zwana witamina młodości, nazywa się ją tak, dlatego że jej stężenie w organizmie, wraz z upływem lat jest coraz mniejsze. Jest ona silnym przeciwutleniaczem, a także wpływa wyraźnie na prawidłowe nawilżenie skóry.
  • witamina A - ma ona silne działanie antyoksydacyjne, odpowiada także za ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych.
  • witamina C - wpływa na procesy regeneracji i działa przeciw wolnym rodnikom. Oprócz tego jest ważnym składnikiem, biorącym udział w syntezie kolagenu i elastyny.
  • kwas hialuronowy - jest z pewnością jednym z najbardziej popularnych składników do mezoterapii igłowej. Pozwala on bardzo dobrze nawilżyć skórę, bierze udział w prawidłowym tworzeniu się i odbudowie nowych komórek.
  • aminokwasy - to elementy budujące białka w skórze, odpowiadają też za nawilżenie i poprawne funkcjonowanie warstwy lipidowej.

To tylko niektóre ze składników aktywnych, które wykorzystuje się w mezoterapii igłowej. Efekty zależą w dużej mierze od tego jak został dobrany preparat do problemów klientki. O tym jaki składnik aktywny będzie zastosowany decyduje lekarz. Oprócz tych wymienionych preparatów stosuje się także kwasy organiczne, wyciągi roślinne czy kofeinę. Dla lepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów, zazwyczaj jest to od 3 do 6 terapii. Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadza się przy użyciu kremu znieczulającego z lidokainą.

Przed terapią mezoterapii igłowej odbywa się wstępna konsultacja, na której lekarz poznaje problem pacjentki, jej oczekiwania, a także przeprowadza z nią szeroki wywiad pod kątem zabiegu. Klientka ma wtedy czas na zadanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości. To właśnie na tym spotkaniu, lekarz po poznaniu pacjentki oraz tego z czym się zgłosiła, może dobrać odpowiedni składnik aktywny.

Wskazania do mezoterapii igłowej - czyli dla kogo ten zabieg?

Mezoterapia igłowa daje widoczne efekty, jeśli skóra stała się ziemista i szara. To doskonała terapia również na pierwsze zmarszczki, oznaki zmęczenie i odwodnienia skóry. Terapia ta pozwala bardzo dobrze odżywić skórę, przywrócić jej jędrność i prawidłowe nawilżenie. Mezoterapię igłową w Legionowie poleca się na problemy z pierwszymi oznakami starzenia.

Przeciwwskazania do zabiegi mezoterapii igłowej:

Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na ten rodzaj terapii. Jeśli któreś z przeciwwskazań mezoterapii igłowej dotyczy Ciebie, powiadom o tym lekarza, z pewnością zaproponuje on inny zabieg odpowiedni do Twojego problemu.

Nie możesz poddać się mezoterapii igłowej, jeśli:

  • jesteś w ciąży,
  • karmisz piersią,
  • chorujesz na cukrzycę,
  • chorujesz na jedną z chorób autoimmunologicznych (przeciwwskazanie względne)
  • aktywne stany zapalne skóry w miejscu przeznaczonym do zabiegu

Zabiegi mezoterapii są stosowane w profilaktyce procesów starzenia, w celu poprawy stanu skóry, jej napięcia i nawilżenia, a także spłycenia istniejących zmarszczek (podawane substancję działają antyoksydacyjne oraz wpływają na proliferacje fibroblastów, przyczyniając się do odbudowy kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, których poziom po 25 roku życia systematycznie spada z powodu obniżonej aktywności metabolicznej fibroblastów skórnych). Biorewitalizacja doprowadza do odtworzenia optymalnego, fizjologicznego środowiska w skórze.

 
Oferowane zabiegi
Mezoterapia kwasem hialuronowym nieusieciowanym Dermafill – zużycie 1ml

Silne nawilżenie skóry przesuszonej, z oznakami starzenia.

Mezoterapia skóry głowy

Przeciwdziałanie wypadaniu włosów, wzmocnienie mieszków włosowych.

Mezoterapia twarzy lub szyi lub dekoltu koktajlem anti age - wybrana okolica

Stosuje się odżywcze „koktajle” witaminowo-mineralne, podawane w postaci iniekcji podnaskórkowych. W składzie aplikowanych substancji o działaniu rewitalizującym mogą się znaleźć: kwas hialuronowy, aminokwasy, glicerol, witaminy, minerały czy wyciągi roślinne.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe (PRP - Plateled Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Jest ono bogate w komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry. W ramach zabiegu osocza bogatopłytkowego proponujemy usługę przygotowania kremu autologicznego z osoczem pozyskanym z krwi pacjenta.